Zaczęło się na dworcu… Spotkanie z M.M. Kuźmińskimi

W trakcie rozmowy z autorskim duetem, którą poprowadziła Maria Olecha-Lisiecka, ceniona dziennikarka „Dziennika Zachodniego”, czytelnicy mogli się dowiedzieć, dlaczego akcja tekstu rozgrywała się w Zabrzu, Bytomi i Gliwicach.

Postindustrialne przestrzenie, ulegające gwałtownym przemianom w „nowej” Polsce, mogły bowiem stanowić dobre tło dla rozgrywających się kryminalnych wątków. Dobrze się również wpasowywał krakowskim autorom śląski ludzki tygiel, jego różnorodność narodowa i charakterologiczna. Ulokowanie akcji niebezpiecznej gry ze śląskim wampirem w regionie, gdzie jeszcze w świadomości mieszkańców pozostały wspomnienia z czasów pościgu za Zdzisławem Marchwickim i Joachimem Knychałą, pozwala na zadanie ważnych pytań – w książce jej bohaterom, a na spotkaniu autorskim jej autorom.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

H. S.