Pieskie życie

Imprezy miały na celu uwrażliwienie dzieci na los zwierząt, dlatego temat bezdomności i schronisk został także poruszony, czemu towarzyszył cykl książek o schroniskowych podopiecznych („Zaopiekuj się mną”, „Zwierzaki w potrzebie”). Uznaniem dzieci cieszyły się poradniki przekazujące wiedzę z zakresu opieki nad czworonogiem i jego wychowania. Zaprezentowano również książki, których bohaterami są psy, nie pomijając historii stanowiących adaptację literacką szeroko znanych filmów animowanych („Zakochany kundel”, „101 dalmatyńczyków, „Reksio”, „Przygody Pluta i Gooffe’go”, „Scooby Doo”, „Clifford”, „Lassie”).

Odbyła się ciekawa prezentacja psów, które są pomocnikami człowieka (psy ratownicy, przewodnicy, terapeuci, asystenci, policyjne, pasterskie, wojskowe) – towarzyszyła jej tematyczna wystawka z ilustracjami ukazującymi rolę psa w danej dziedzinie.

Nie mogło zabraknąć historii z życia wziętych, które rozsławiły pewne psy na całą Polskę: „Dżok: historia psiej wierności” oraz „Baltic: pies, który płynął na krze”.

Na zakończenie każdego spotkania dzieci mogły sprawdzić swą wiedzę ze znajomości świata psów, rozwiązując quiz, co wychodziło im nadzwyczaj dobrze.

Każdemu uczestnikowi spotkania została wręczona pamiątkowa przypinka z wizerunkiem pieska i napisem „Piesiolandia w Bibliotece”.