Równym krokiem, bystrym okiem

W sobotnie dopołudnie – 16 czerwca – zapraszamy wszystkich chętnych makoszowian, a także mieszkańców innych dzielnic Zabrza na fotograficzny „Spacer po Makoszowach”. Przewodnikiem będzie Arkadiusz Gola.

Arkadiusz Gola jest absolwentem Instytutu Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Jako fotoreporter prasowy pracuje od 1991 roku, w tym od 18 lat w redakcji „Dziennika Zachodniego”. Laureat wielu nagród w konkursach, m.in. Polskiej Fotografii Prasowej, BZ WBK Pressfoto, Newsreportaż, Śląskiej Fotografii Prasowej, Grand Press Photo. W 2003 roku zdobył tytuł Dziennikarza Roku „Dziennika Zachodniego”.

Start: 16 czerwca 2018 r. godz. 10:00 sprzed kościoła w Makoszowach

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do udostępnienia Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu co najmniej 10 zdjęć powstałych podczas warsztatów na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska (BY-SA).

Warsztaty fotograficzne „Spacer po Makoszowach” odbywają się w ramach projektu „Nasze Makoszowy” realizowanego przez MBP w Zabrzu, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”.