LATO W BIBLIOTECE – w 12 filiach po raz 22.

Zabrzańska biblioteka zaprasza dzieci pozostające w czasie wakacji w mieście na zajęcia w cyklu „Lato w bibliotece”. Każda z filii będzie realizowała swój program zajęć – różnego rodzaju gry i zabawy, zajęcia ruchowe i plastyczne oraz konkursy promujące czytelnictwo. Wspólnym mianownikiem wszystkich programów będą zajęcia realizowane w ramach projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu ZABRZE JAK Z BAJKI

– warsztaty tworzenia gry planszowej „Tajemnica zabrzańskiego zamku”

– spacer edukacyjny „Śladami zabrzańskich legend” z historykiem Dariuszem Walerjańskim

– warsztaty dekorowania toreb bawełnianych motywami z górnośląskich baśni i legend

pokazy teatru Kamishibai – „Legenda o Marysi żywcem zamurowanej”

W ramach projektu KRYMINALNE ZAGADKI ŚLĄSKA

– warsztat detektywa – jak pracuje bohater literacki?

– kryminalno-biblioteczny escape room

– warsztaty na podstawie przygód bohaterów serii kryminalnej „Biuro Detektywistyczne Lessego i Mai”

W ramach projektu BORN IN THE U.S.A.

– warsztaty tworzenia komiksów prowadzone przez zabrzańskiego plastyka Macieja Trzepałkę

– warsztaty „Nowe media” prezentujące interaktywne i cyfrowe nośniki informacji

– warsztaty tworzenia przypinek z superbohaterami

W ramach projektu KSIĄŻKA NA PIĄTKĘ, ZNAKOMITY POCZĄTEK

– warsztaty dla dzieci: Co i dlaczego warto czytać?

– warsztaty booktalkingu – czyli jak krótko zareklamować książkę?

– warsztaty tworzenia tematycznych lapbooków

Udział w akcji „Lato w bibliotece” jest bezpłatny. Każda filia prowadzi indywidualne zapisy.

Szczegółowy program poszczególnych warsztatów znajduje się w KALENDARIUM