Obficie i pracowicie

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki konkursów w ramach programów MKiDN. Aż 5 naszych projektów uzyskało dofinansowanie.

I tak w programie „Promocja czytelnictwa” zrealizujemy projekt „Książka na piątkę, znakomity początek – rozdanie drugie”, a w programie „Partnerstwo dla książki” na realizację czekają cztery projekty: „Zabrze jak z bajki”, „Kryminalne zagadki Śląska”, „Biblioteka różnie-podróżnie” oraz „Born in the U.S.A”. Dodajmy jeszcze, że nasza biblioteka otrzymała również dotację w ramach programu „Kultura interwencje” na projekt „Ocalić przed zapomnieniem – Nasze Makoszowy” dotyczący nowej publikacji w cyklu „Nasze dzielnice”.

Wartość wszystkich projektów, jakie zrealizujemy, to 174 291 tys. zł. Będzie dużo interesujących spotkań i warsztatów, seminaria, koncert, wycieczki śladami…, a nawet przedstawienie teatralne.