O śląskich policjantach – ofiarach Zbrodni Katyńskiej

W dniu 24 kwietnia br. miała miejsce kolejna odsłona „Spotkań z historią” organizowanych przez Filię nr 5 MBP w Zabrzu i katowicki oddział IPN.

W spotkaniu udział wzięła młodzież z IV LO w Zabrzu, a gośćmi specjalnymi byli: Teresa Bracka – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. oraz Grzegorz Grześkowiak z tego stowarzyszenia, który wygłosił wykład. Drugi prelegentem był Zbigniew Gołasz – doskonale znany uczestnikom „Spotkań z historią” historyk z katowickiego IPN.

„Odkrywamy historię: Ostaszków – Twer – Miednoje” – to tytuł wykładu Grzegorza Grześkowiaka, który opowiadał o śląskich policjantach zamordowanych przez Sowietów w wymienionych miejscach. Natomiast prelekcja Zbigniewa Gołasza skupiła się na zabrzańskich funkcjonariuszach Policji Województwa Śląskiego – ofiarach Zbrodni Katyńskiej.

Ponadto prezes Teresa Bracka zaprosiła uczestników spotkania do udziału w ogólnopolskich uroczystościach ku pamięci policjantów II RP poległych, zamordowanych i zaginionych podczas II wojny światowej, które odbędą się 14 września br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przed Grobem Policjanta Polskiego – Miejscem Pamięci Narodowej.