Zając kica w Biskupicach

Skarpeta nadziewana ryżem – takie danie znalazło się w menu marcowego „Kreatywnika”, warsztatów organizowanych przez Filię nr 2 MBP w Zabrzu. A na końcu na stole pojawił się wielkanocny zając – sympatyczna i oryginalna ozdoba świąteczna.

„Skarpetkowe zające” to najnowsze prace uczestników zajęć prowadzonych przez szefową biskupickiej filii Aleksandrę Kuzon. Wcześniej były m.in. dynie zrobione ze starych swetrów, bombki choinkowe, dzianinowe gnomy czy fotografie odbijane na drewnie. Na warsztaty przychodzą osoby w różnym wieku, wśród nich mamy, które bawią się w rękodzieło ze swoimi dziećmi. Przytulnie, kameralnie i twórczo można spędzić tu dwie popołudniowe godziny i – co ważne – nikt nie wyjdzie z pustymi rękami. Gotowe ozdoby cieszą potem oczy właścicieli w ich domach.

Warsztaty „Kreatywnik” odbywają się raz w miesiącu, tradycyjnie w środy od 16.30. Kolejne planowane są na 25 kwietnia br. Wstęp oczywiście wolny, należy jedynie zarezerwować miejsce i dowiedzieć się, jakie materiały będą potrzebne na zajęcia – pod numerem tel. 32/ 274 59 22.

Filia nr 2 MBP mieści się w Zabrzu-Biskupicach przy ul. Bytomskiej 28.