Dzieciaki, w drogę!

„Fajne Zabrze” to tytuł przewodnika prezentującego interesujące, warte odwiedzenia miejsca w naszym mieście, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 4-10 lat. W czasie wędrówek z rodzicami mogą skompletować sześć pieczątek i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Zapraszamy najmłodszych zabrzan i ich rodziców do wspólnej zabawy z nowym przewodnikiem pt. „Fajne Zabrze”!

Fajne Zabrze” to barwna książeczka, która prowadzi przez ciekawe miejsca i atrakcje naszego miasta. Przeczytamy w niej m.in. o interesujących wątkach z historii Zabrza, zabytkach i miejscach, które warto odwiedzić. Poznamy bliżej Kopalnię Guido, Sztolnię Królowa Luiza, Bajtel Grubę, Park Techniki Wojskowej, Szyb Maciej, Miejski Ogród Botaniczny czy też Kąpielisko Leśne w Maciejowie.

W przewodniku oprócz zdjęć i ciekawych historii znajdują się także strony z naklejkami, kolorowanka, konkursy i krzyżówki. Lektura książeczki „Fajne Zabrze” z pewnością pomoże w ich rozwiązaniu.

Na najbardziej aktywnych czytelników czeka konkurs.

Podczas wędrówki po Zabrzu trzeba będzie zebrać komplet sześciu pieczątek z miejsc wskazanych na odwrocie kuponu, który znajduje się na str. 36 przewodnika. Potem należy go dokładnie wypełnić, wyciąć z książeczki i przynieść do Punktu Informacji Turystycznej Sztolni Królowa Luiza (ul. Karola Miarki 8) do 15 czerwca br. Kupony wezmą udział w losowaniu 10 zestawów miejskich gadżetów.

Na wielki finał zabawy zapraszamy 22 czerwca br. o godz. 17.00 do Parku 12C przy ul. Sienkiewicza 43.

Informacje i regulamin zabawy „Fajne Zabrze”:

Urząd Miejski, Wydział Promocji, Turystyki i Sportu, tel. 32 273 97 60 lub mail: sekretariat_wpts@um.zabrze.pl

www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci

 

REGULAMIN KONKURSU „FAJNE ZABRZE”: Regulamin