Zrób sobie gnoma

Wystarczy stary, niepotrzebny już sweter. Albo też skarpety. Podczas warsztatów „Kreatywnik” w Filii nr 2 MBP w Zabrzu przeistoczą się one w fikuśną, sympatyczną postać.

Prowadząca warsztaty Ola Kuzon – szefowa biskupickiej filii Biblioteki – polubiła ostatnio dzianinę. Jeszcze nie zdążyły się zakurzyć wykonane w październiku swetrowe dynie, a tu znów pomysł na wykorzystanie tego surowca. Przy okazji przedświątecznych porządków w szafach nie powinno być zresztą trudności z jego zdobyciem. Ze swetrem (lub skarpetami) pod pachą prosimy udać się w środę, 13 grudnia br. na godz. 16.30 do biblioteki przy ul. Bytomskiej 28, gdzie można będzie „zrobić sobie gnoma”. Dobry pomysł na prezent, element dekoracyjny albo też… bezpłatną i dyskretną pomoc w grudniowej krzątaninie. Przecież gnomy to bardzo bliscy krewniacy krasnoludków. A te, o czym wiedzą już nawet małe dzieci, bardzo lubią pomagać w różnych domowych pracach. Jak jest z gnomami? Warto się o tym przekonać.