Informacja w sprawie niewidocznych powiadomień e-mail

Od jakiegoś czasu napływają do nas zgłoszenia o tym, że rozsyłane przez nasz system powiadomienia e-mail często są błędnie rozpoznawane jako spam. Informujemy, że sytuacja ta jest spowodowana sposobem działania filtrów przeciwspamowych u operatorów skrzynek e-mail, tak więc nasza Biblioteka niewiele może w tej sprawie zrobić. Czytelników, którzy nie widzą naszych powiadomień e-mail w skrzynce odbiorczej, prosimy o sprawdzanie zawartości folderów „Kosz” lub „Spam” i dostosowanie ustawień swojej skrzynki pocztowej.

W zależności od operatora używanej skrzynki e-mail, dostosowanie ustawień może obejmować znalezienie otrzymanych od nas powiadomień w folderze ze spamem i ich „odznaczenie jako spam” lub dopisanie adresu naszego serwera – biblioteka.zabrze.pl – do białej listy. Pomóc może też dodanie adresu powiadomienia@biblioteka.zabrze.pl do listy kontaktów. Szczegółowych informacji należy szukać na stronach pomocy technicznej lub kontaktując się z obsługą klienta danego operatora e-mail.

Linki, które mogą okazać się pomocne: