×
Ta strona używa ciasteczek (ang. cookies). Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - kliknij tutaj...

Bibliografia WWW

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYM KATALOGIEM BIBLIOGRAFII:

Kliknij tutaj

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera!

Windykacja w MBP!

W celu odzyskiwania wierzytelności Biblioteka podpisała umowę z firmą windykacyjną. Więcej...

Bierzemy udział

Współpracują z nami

Jak zalogować się do katalogu OPAC WWW?

Katalog OPAC WWW Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu dostępny jest pod adresem: http://www.biblioteka.zabrze.pl/opac. Na stronę katalogu można również wejść klikając odpowiedni link znajdujący się na naszej stronie WWW.

Czytelnicy zarejestrowani w naszej Bibliotece mogą zalogować się do katalogu przy użyciu numeru swojej karty bibliotecznej, wydanej przez bibliotekarza podczas rejestracji. Przy wpisywaniu numeru można pominąć początkowe zera.

Do zalogowania się wymagane jest również hasło Czytelnika. Hasłem domyślnym, którego należy użyć przy pierwszym logowaniu się do systemu, jest imię ojca pisane z dużej litery. Uwaga: dla osób, które rejestrowały się w Bibliotece przed dniem 1 grudnia 2006 roku domyślne hasło (imię ojca) zawiera polskie litery. Dla osób zarejestrowanych w okresie późniejszym hasło nie zawiera polskich znaków. Np. jeśli imię ojca to „Władysław”, hasłem dla osoby zarejestrowanej przed 01.12.2006 będzie „Władysław”, a dla osoby zarejestrowanej po tym terminie – „Wladyslaw”.

Jeśli pomimo zastosowania się do powyższych wskazówek występują problemy z zalogowaniem się, prosimy o zgłoszenie ich osobiście w dowolnej filii MBP.

Przez wzgląd na bezpieczeństwo danych osobowych, zalecamy zmianę hasła po pierwszym zalogowaniu się do Katalogu. Aby tego dokonać, należy kliknąć odnośnik ‚Informacje o czytelniku’, a następnie wybrać z menu po lewej stronie opcję ‚Zmiana hasła’.

Katalog mogą również przeglądać osoby niezarejestrowane w Bibliotece. Aby zalogować się do systemu anonimowo, wystarczy podać ‚0’ (zero) jako numer karty bibliotecznej, pole ‚Hasło’ pozostawiając pustym.


« Wstecz

Biblioteka bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek".

* * *

W roku 2016 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanych MBP w Zabrzu w wysokości 109 913,00 zł zakupiono 5739 woluminów (w tym 76 audiobooków).

Nasze publikacje